Aktuality

1. ledna 2023

Novoroční přání starosty

Vážení a milý spoluobčané,
před několika málo hodinami skončil rok 2022. Rok, od kterého jsme očekávali dny bez roušek, nemocí, rok bez vládních nařízení. Dobu, kdy se opět můžeme sejít, popovídat si, bez obav navštívit své rodiče, prarodiče a příbuzné. Rok, kdy se budeme těšit z dovolené, návštěv kin, divadel, plesů a diskoték. Ano, toto očekávání se stalo skutečností a opravdu jsme se zbavili covidové epidemie, díky níž jsme nemohli vykonávat běžné aktivity, na které jsme byli zvyklí a které byly pro nás samozřejmostí. Ještě jsme nestihli za tímto obdobím udělat tlustou čáru a přišlo další. Tentokrát, ač by nikdo z nás nečekal, období rusko-ukrajinské války, a opět se situace dotkla nejen nás všech, ale celého světa.
Pojďme si popřát do tohoto nového roku 2023, aby už konečně bylo lépe. Aby politici všech zemí dostali rozum a místo zbrojení vyjednávali o míru, který je tak důležitý pro celý svět. Všichni bychom si přáli, aby naše děti vyrůstaly v míru a ve zdraví.
Žijeme v nelehkém období, kdy se na nás ze všech médií hrnou spousty negativních zpráv, ale nesmíme to vzdávat. Oprosťme se od neustálé mediální masáže a věnujme se sami sobě. Zkusme se radovat z maličkostí. Užívejme si každého dne, kdy si v klidu a míru, a především ve zdraví můžeme užívat své rodiny, svých nejbližších.
Rozhlédněte se kolem sebe, nadechněte čerstvého Bělokarpatského vzduchu a vyrazte na procházku, třeba ke zvoničce si zazvonit na lepší časy. Příroda je mocná a pohled na její krásu umí zahřát na duši. Mějte se rádi a věřím, že tento nový rok bude už konečně rokem zlomovým a vše se v dobré obrátí.
Ještě jednou tedy všem přeji pohodu, lásku, klid na duši, a především pevné zdraví. Děkuji Vám všem nejen za to, že jste novoroční přání dočetli do konce, ale především za vaši pomoc při chodu obce, za trpělivost a ohleduplnost. Ještě jednou děkuji Vám všem.
starosta