Aktuality

27. října 2020

Uherskohradišťská nemocnice

hledá dobrovolníky!


 Uherskohradišťská nemocnice hledá vzhledem ke zvýšené absenci zaměstnanců a zvýšeným nárokům na poskytované služby dobrovolníky!

Práce dobrovolníka by znamenala:
·         dlouhodobější spolupráci s nemocnicí (s ohledem na nutnost zaškolení min. 14 dnů, lépe však 1 měsíc),
·         vykonávání pomocných prací přímo na zdravotnických odděleních (např. převlékání postelí, doprovod/převoz pacientů k vyšetření, dezinfekce pokojů, příprava a roznos   stravy, pochůzky s materiálem, apod.),
·         fyzickou i psychickou odolnost.   Dobrovolnictví se zpravidla vykonává bez nároku na odměnu.

Dobrovolníci věnují hlavně svůj čas, energii, vědomosti a dovednosti ve prospěch ostatních lidí. V tomto případě bude poskytnuta odměna za dobrovolnictví, a to následovně: 100 Kč/hodinu na „ne-covidovém“ oddělení, 220 Kč/hodinu na „covidovém“ oddělení.

Práce je založená na dobrovolnosti, zájemce musí sám dobrovolně chtít práci vykonávat Práce je organizována ve 12hodinových pracovních směnách vč. nočních směn. Obvykle je rozvrženo 15 směn do měsíce a z toho plyne, že se jedná o velmi náročnou práci.

Nástup prvních dobrovolníků je plánován již na příští týden. Každý dobrovolník je vítán a děkujeme vám za ochotu pomoci v této situaci. V případě dotazů, či  zájmu pomoci, prosím kontaktujte starostu obce Josefa Klona na čísle 725 121 024