Aktuality

24. dubna 2020

15. výročí vzniku

Mužského pěveckého sboru v Korytné


Milí přátelé,

26. duben je významným dnem pro  Korytnou, protože si připomínáme  75. výročí osvobození naší obce.
Při této příležitosti chtěl korytňanský Mužský sbor oslavit nejen tuto událost, ale hlavně 15 let svého trvání.
Protože situace v těchto dnech nedovoluje vystoupení na veřejnosti, chtěli bychom vás alespoň informovat, jaký program jsme pro vás připravili:
Pozvali jsme folklorní soubor JAKUB, který účinkuje při Gymnáziu Uherský Brod, ženský soubor DRMOLICE z Polešovic, bánovský mužský sbor HÚTEK, mužský sbor SÚSEDÉ z Újezdce a zpěváka a písničkáře pana  Joela Brosse.
Natočili jsme nové CD, které nám přislíbil pokřtít Otec Zdeněk Klimeš.
Těšili jsme se na pěkné prožití těchto událostí spolu s vámi, ale okolnosti nám v tom zabránily.
Nahráli jsme i CD s kostelními písněmi, které se za režie pana Stanislava Tomance velmi vydařilo.
Chceme poděkovat Mužskému sboru za 15 let práce a odříkání a přejeme si, když Pán Bůh dá, toto výročí v budoucnosti s vámi oslavit.

Lidka a František Věrní

 

K poděkování se přidávám také já, starosta obce. Všem členům mužského pěveckého sboru, včetně jeho vedoucí p. Ludmile Věrné bych chtěl jménem všech poděkovat za aktivní účast na všech kulturních akcích, které naše obec pořádala. Ať už to bylo vystoupení k výročí osvobození, na akci Vesnice roku, každoroční hodový program, zpívání při rozsvícení vánočního stromu, vystoupení ke dni matek, účast a letité organizaci fašankových obchůzek, či Slavnostech vína. Také zpívání na nedělních bohoslužbách patří již k tradici.  Mužský sbor byl a stále je, jednou z mála nejaktivnějších spolků naší obce. A jaký je recept na aktivní a dlouholetý život spolku? To by nám určitě vylíčila paní Věrná. Podle mého je to určitě především dobrá parta, kterou zpívání baví. To je základ, na kterém se dá stavět. Zcela určitě je to také vzájemná zodpovědnost a v neposlední řadě trpělivost a schopnost celý spolek vést.

Takže závěrem velké díky za vaši aktivitu a do dalších let vám všem přeji hodně dalších vystoupení a hlavně to nejdůležitější, což je pevné zdraví, spokojenou mysl a fůru dobré nálady, kterou určitě získáte svým společným zpíváním Na večeřadle. starosta