Aktuality

25. března 2020

Poděkování od pana Zdeňka Svěráka

a několik slov starosty naší obce.


Dnes, ve středu 25. března ve 12.30 v přímém přenosu si zazpívalo a zahrálo celé Česko po úvodním slovu Zdeňka Svěráka píseň Není nutno. Stejně jako Italové, Rakušané a další národy chtějí i Češi zpěvem poděkovat a vyjádřit podporu všem lidem v první linii boje s pandemií – lékařům, sestřičkám, lékárníkům, řidičům, hasičům, prodavačkám, sociálním pracovníkům, rovněž Vám starostům a starostkám, a mnoha dalším.

 

Vážení a milí spoluobčané,

také naše obec se začala zapojovat svým večerním potleskem k celorepublikové akci Roztleskej Česko čímž chceme všichni společně poděkovat všem možným profesím, které v tomto nelehkém období fungují pro nás, pro všechny.

Já bych chtěl připojit poděkování také nejen našim dobrovolníkům, kteří pomáhají s rouškami, ale také vám všem, kteří jste zodpovědní a ohleduplní. Vám všem, kteří respektujete všechna vládní nařízení.  Jen díky našemu zodpovědnému chování se budeme moci brzy vrátit do škol a zaměstnání. Do běžného života, mezi rodinu a kamarády.

K přání se dnes rozhodl přidat také pan Svěrák, jehož slova podpory a píseň Není nutno spustily ve 12,30 hod rozhlasové stanice, ČT a  rozhlasy v obcích a městech po celé ČR.

V naší obeci jsme si ji mohli také společně zanotovat a věřím, že potěšila nejen ty, kdo o nás pečují, ale také každého z nás.

Děkuji  a všem přeji trpělivost a pevné zdraví. Josef Klon