Aktuality

23. března 2020

Ekoškolka

a výsledky vašich dotazníků.


 

Ekoanketa MŠ

Zajisté jste si druhý březnový týden všimli skupinek dětí z MŠ, které se svými učitelkami obcházely naši obec a kladly občanům všetečné otázky týkající se způsobu ekohospodaření v jednotlivých domácnostech. Děti tak plnily jeden z ůkolů plánu činností na téma ODPADY. Učily se tak bezprostředně komunikovat s druhými, překonávat strachové zábrany při jednání s cizími lidmi. Za odměnu pak všem, kteří si našli chvilku s dětmi vyplnit anketu, rozdávaly skládací tašky, které získaly díky velké podpoře našeho pana starosty pana Josefa Klona a obecního úřadu v Korytné.

Milí KORYTŇANÉ,pokud jste dotazníky vyplňovali pravdivě,tak jste DOBŘÍ!Těší nás,že jste příkladem pro mladou generaci a záleží Vám na tom,v jakém prostředí žijete.A jak jste dopadli?

Ze 100 domácností,ve kterých bydlí 325 osob,jste odpověděli takto:odpad třídíte,při nákupech používáte většinou tašky z domova,topíte převážně plynem,no a s tím petováním to taky nepřeháníte.Jen tak dál…..

Děkujeme za Váš čas i ochotu.V tomto nelehkém období Vám přejeme optimismus,zdraví a trpělivost.Členové EKOTÝMU:Jirka Martinec,Jožka Klon,Luděk Růžička,Katka Haničincová,Klárka Formánková,Hanka Danihelová,Hela Chýlová a koordinátorka Dáša Bruštíková.

Text a foto zaslala p. Bruštíková.