Aktuality

9. listopadu 2019

V Korytné se sázely

stromy a keře.


Vysázení 1,2 bilionu nových stromů by pomohlo v boji s emisemi oxidu uhličitého na nejméně deset let dopředu. Vyplývá to z výzkumu vědců ze švýcarského institutu ETH Zürich.  Zdroj: euro.cz

Skvělé je, že se může zapojit každý. V Korytné už jsme začali vloni, letos pokračujeme!

Nejen díky firmě Sázíme stromy jsme v Korytné mohli vysadit 80 stromů a 200 keřů a tím jsme přispěli nejen ke zkrášlení zeleně, ale také životnímu prostředí. Ráno měla přichystanou besedu  p. Tereza Chuchmová ve školce na téma les, stromy a životní prostředí. Poté se děti chopily svého mininářadí a společně s dětmi základní školy pomáhaly za spolupráce p. učitelek při výsadbě, za což jim patří velké poděkování.

Dobrovolníků z řad našich spoluobčanů se nesešlo mnoho, ale společnými silami se nám podařilo vysadit vše na svá místa. Něco málo musíme ještě dodělat našimi zaměstnanci v průběhu příštího týdne a bude hotovo. Za obec Korytnou moc děkuji všem, kdo jste přiložili ruku k dílu. Díky vám jsme mohli přispět ke kvalitě životního prostředí pro další generace. Vážím si toho, že jste přišli a pomohli. A pozor! Příští rok budeme pokračovat.

Děkuji p. Luboru Starečkovi a p. Tereze Chuchmové z fi Sázíme stromy, manželům Martincovým, kteří jim mimo jiné poskytli azyl a spolu s J. Kalavským uvařili guláš, děvčatům z obce, která se navíc ujala výsadby krokusů v okolí kulturního domu. Díky zaměstnancům s.r.o. bylo zajištěno občerstvení a teplý čaj a díky nim také hladce proběhly přípravy terénu na výsadbu.

Prostě obrovské díky všem-starosta.

PS: Nahoru děkuji za zálivku! Zkusil jsem objednat a ono to vyšlo.

Blažený, kdo hodně stromy sází,

neb on stálou odměnu nachází;

když již kosti dávno zhynou,

v stínu stromů jeho potomkové,

žehnajíce mu, si odpočinou.

Vojtěch Šwippl, 1840, z knihy O našich stromech