Aktuality

22. června 2019

Přivezli jsme mezinárodní titul

pro naši školku a máme být na co náležitě hrdí!


V pátek jsme přebrali ocenění pro naši mateřskou školku a já jsem byl na celý tým včetně těch nejmenších náležitě hrdý! Děkuji všem, Josef Klon 

 

I v pátek může být EKOSVÁTEK!

 

Pátek, 21. června 2019. Jsou 4 hodiny ráno a stále ještě setmělou Korytnou se ozývá zvuk startovaného auta. Za volantem sedí starosta obce Josef Klon (člen ekotýmu) a vydává se na dalekou cestu. Postupně k sobě přibírá ještě Dagmar Bruštíkovou (vedoucí učitelku MŠ a koordinátorku ekotýmu), Hanu Danihelovou (školnici a chůvu MŠ, členku ekotýmu), Helenu Chýlovou ( učitelku MŠ, členku ekotýmu) a Jirku Martince (zaměstnance s.r.o. Korytná, zástupce za rodiče ekotýmu). Po několika málo hodinách se před nimi otevírá hlavní brána Staroměstské radnice v Praze, kde se spolu s dalšími 15 zástupci ekotýmů z celé naší republiky (od Karlových Varů až po Zlínský kraj) setkávají v Brožíkově sále Staroměstské radnice v Praze, kam si osobně přijeli převzít ocenění za dlouhodobou činnost naší MŠ, ve které děti spolu s dospělými snižují ekologický dopad provozu školy a zlepšují její prostředí i prostředí v obci. Nelze opomenout, že ve Zlínském kraji tento titul získali jako jediná MŠ.

Certifikát o obhájení titulu převzali z rukou Ing. Vladimíra Mana, náměstka pro řízení sekce státní správy, Ministerstva životního prostředí, který má v našem kraji hluboké kořeny – pochází z obce Podolí, kam také často zajíždí a byl i v Korytné.

Za odměnu si mohli všichni zástupci ekotýmů prohlédnout interiéry Staroměstské radnice doslova od sklepa až po vyhlídku na věži, odkud má být nejkrásnější výhled na naši stověžatou matičku. Skryta jim nezůstala ani nádherná kaple a ubikace12 apoštolů, kterou za skleněnou stěnou obývají, když právě nezdraví turisty z orloje na Staroměstském náměstí.

Program Ekoškola probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstva životního prostředí. Jeho koordinátorem v ČR je TEREZA, vzdělávací centrum.

Jsme hrdi na to,že i ekotým z malé obce Korytná dokáže velké věci.

Bc. H. Chýlová