Aktuality

31. května 2019

Beseda v knihovně

na téma Ekosystém a myslivost.


Ve středu 29. května se školáci sešli v knihovně společně s Petrem Mahdalem, který pro děti připravil besedu o lesním ekosystému a myslivosti. Paní knihovnice – Jarmila Mikesková domluvila při této příležitosti, že hospodář mysliveckého sdružení Hluboček Petr Mahdal, bude pasovat nejmenší děti – prvňáčky na čtenáře. Ti si připravili krátké čtení, aby předvedli, jaký pokrok ve čtení od začátku školního roku udělali. Po slavnostním pasování pokračovala samotná beseda. Petr Mahdal dětem poutavě vyprávěl a neúnavně odpovídal na zvídavé dotazy, takže dopoledne všem velmi rychle uteklo. Těšíme se na další setkání v knihovně.

 

Další beseda se konala v pátek 31.5.2019, tentokrát pro dospělé.

 

Místní knihovna pořádá pro žáky naší školy i pro veřejnost besedy nejen k významným událostem, ale připomíná i zvyklosti našich prarodičů a každodenní život v obci.
Na konci školního roku jsme pro žáky i veřejnost připravili ve spolupráci s Mysliveckým spolkem Hluboček besedy o přírodě a myslivosti v Korytné a Bílých Karpatech. Obě besedy si velmi pečlivě
připravil hospodář mysliveckého spolku p. Petr Mahdal.
Byli jsme potěšeni zájmem a pozorností dětí ze ZŠ a jejich vědomostmi o přírodě a ochraně  živočichů, kteří v ní žijí. Připomněli jsme si také bezpečný pobyt a pohyb v okolních lesích.
Žijeme v překrásné přírodě Bílých Karpat.
Škoda, že na předvečerní besedu "Myslivost v Bílých Karpatech" přišlo málo, hlavně mladých lidí.
Ti budou žít v tomto prostředí další desetiletí a je na nich, jak si ho uchrání pro další život. J. Mikesková