Aktuality

28. října 2018

Také v Korytné

se vzpomínalo a slavilo.


100. výročí vzniku republiky a sto let od konce první světové války jsme společně oslavili také v naší obci Korytné. U pomníku padlých hrdinů jsme se sešli ve velkém počtu a mohli tak společně se zástupci naší obce, panem farářem a za doprovodu místní dechové hudby Korytňanky uctít památku našich padlých hrdinů. Toto nelehké období nám všem připomenul Marek Janča. Poté následovalo sázení Líp republiky, které posvětil P. Mgr. Zdeněk Gerhard Klimeš.   

Samotná oslava pokračovala v duchu veselí v místním kulturním domě, kde byla přichystaná výstava fotografií s tématikou první republiky, v místní knihovně byla připravena výstava kronik, Marek Janča připravil výstavu militárií, všichni mohli pokoštovat výborné vdolečky pečené místními ženami a obec nechala také vyrobit přes sto kusů samolepek se symbolem stého výročí republiky, které určitě potěšily ne jednoho návštěvníka.

Program byl pestrý. Zahájily ho děti z mateřské školky, které krásně zazpívaly oblíbenou píseň T.G.Masaryka s názvem Ach synku, synku. Následoval folklorní soubor Kadlůbek , který opět zazářil za doprovodu CM Popremýšlajme, a to nejen nádhernými sóly Davida Čagánka a Adama Flasara, ale vůbec celým svým energickým a prozářeným vystoupením. Toho, že se soubor opět posunul o velký kus dál si určitě každý všiml. Dalším neméně energickým vystoupením se přišel pochlubit také náš mužský pěvecký sbor pod vedením paní Věrné. Všichni byli ve formě a zaručeně rozezpívali celý sál. Překvapením byly děti naší základní školy, které zazpívaly hymnu. Povstali všichni, kdo přišli tento krásný program zhlédnout a tím umocnili celou atmostéru. Na závěr přišla zahrát dechová hudba Korytňanka. Chlapi hráli jak draci, kapelník J. Navláčil vyburcoval celý sál ke zpěvu a nakonec se i tancovalo. Programem provázel již otřelý moderátor Petr Mahdal. Co k této neděli dodat? Věříme, že se odpoledne líbilo a snad každý kdo přišel alespoň na chvíli zapomněl na každodenní starosti a pobavil se.

Všem, kdo jakýmkoliv způsobem pomohli s organizací této akce moc děkujeme a velký dík také všem Vám, kteří jste přišli.

Malá ochutnávka: