Aktuality

19. prosince 2017

Vánoční atmosféra

se již dostavila do DPS v Korytné.


Tradiční zdobení stromků na Domě s pečovatelskou službou v Korytné

Do služby hned ráno ve středu 13. 12. 2017 přišla kompletní sestava Pečovatelské služby Korytná, včetně naší bývalé kolegyně, které je velmi aktivní důchodkyní a pokud jí to zdraví dovolí, chodí nám do služby stále pomáhat. Jen pečovatelka z noční směny si odskočila domů se prospat.

Do 16:00 hodin jsme kromě poskytnutí nasmlouvané péče klientům stihly vyzdobit všechny byty klientů i společné prostory domu, pohledat vánoční repertoár, naladit hlasy a zazpívat si společně s každým klientem v jejich bytech několik vánočních koled. Tak jak je to zde v Domě s Pečovatelskou službou již dlouhé roky tradicí.

V pátek 15. 12. 2017 se při svém předsvátečním turné po charitních zařízeních zastavil vánoční atmosféru podpořit také korytňanský mužský pěvecký sbor Mužáci pod vedením paní Ludmily Věrné. I jejich zpívání u nás už je tradicí a my si jejich svědomitosti velmi vážíme a moc za ni také jménem klientů Pečovatelské služby Korytná děkujeme. Ať jim to ve zdraví zpívá tak dobře i v příštím roce!

Třešinkou pro dotvoření vánoční nálady všech našich klientů bylo pak vystoupení dětí z mateřské školky v Korytné. To se uskutečnilo v pondělí 18. 12. 2017. Přestože většina dětiček měla na hlavičkách svítící čertovské růžky, hlásky měly andělské, a klienti i personál se neubránili dojetí. I jim a paním učitelkám ještě jednou děkujeme.

 

Mgr. Jitka Chvílová

vedoucí a sociální pracovnice Pečovatelské služby Korytná

 

DSCN1087_1.jpg

DSCN1100.JPG

DSCN1108.JPG

DSCN1145.JPG

DSCN1165.JPG

DSCN1183.JPG