Kalendář akcí

      

Kalendář na celý rok: 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

25. září 2015 – 27. září 2015

"SLAVNOSTI DURANCIE" aneb SVATOVÁCLAVSKÉ HODY V KORYTNÉ

Krátce z programu:


 

Blamage.jpg

Českobudějovická moderní thrash metalová kapela BLAMAGE - účastník festivalů v Německu a ČR-Masters of Rock- navštíví Korytnou! Pátek 25.9.2015 kulturní dům v Korytné.

 

SOBOTA 26.9.2015 AREÁL MATEŘSKÉ ŠKOLY KORYTNÁ

 

V roce 2006 k 60. výročí osvobození obce Korytná vznikl mužský sbor. Jeho cílem je zachování tradic v oblasti lidového zpěvu pro další pokolení. V repertoáru jsou lidové písně z Korytné a širokého okolí vztahující se k tradicím fašanku, chození po Jánu,  šlahačka, koledování apod. Zpívají nejen pro radost sobě, ale především pro potěšení druhých. Jejich nadšení, energie a zodpovědnost může být dobrým příkladem pro mladší generaci. Organizaci zajišťuje p. František Věrný, umělecká vedoucí je p. Ludmila Věrná.

IMG_1684.jpg

 

Děti  ZŠ a MŠ Korytná

IMG_0224.JPG

IMG_0226.JPG

 

 

Hosté: Netáta-ženský pěvecký sbor Strání, mužský pěvecký sbor Dolněmčané, cimbálová muzika Olšava 

Joel.JPG

Joel Bros a jeho hosté-sobota 26.9.2015 - "Slavnosti durancie"-hody Korytná

Francouzský šansoniér Jose Bros se před několika roky usadil v České republice, kde naplno rozvíjí svoji hudební kariéru, započatou ve Francii. Komponuje, zpívá a hraje na kytaru. Jeho koncerty jsou nabité emocemi a skvělou atmosférou, která všechny posluchače doslova pohltí. To je JOEL BROS!! více na http://www.joelbros.cz/

HOSTÉ- Marie Rosenfeldová, Evita Bouček, Kajta Walder, Magdaléna Janigová !!

 

ondřej zámečník.jpg

 Ondřej Zámečník (nar.1993), student Gymnázia Pavla Křížkovského s uměleckou profilací v Brně se od útlého dětství věnuje hře na akordeon.

 

Jako sólista i komorní hráč dosáhl několikrát absolutního vítězství v celostátní soutěži základních uměleckých škol, například v r. 2008 v Teplicích nebo v r. 2011 v Havířově. V r. 2008 se umístil na II.místě v mezinárodní soutěži ve hře na akordeon v italském Lancianu a v r. 2007 se zúčastnil mezinárodního hudebního festivalu v německém Zwickau. Spolupracuje s Městským divadlem Brno, účinkoval zde např. v muzikálu Nahá múza či v divadelní hře Muchova Epopej. Vystupoval na mnoha koncertech jak v České republice, tak i v zahraničí.

 

azaar01.jpg

Všestranný umělec, izraelský perkusista Azar Abou studoval hru na perkuse na konzervatoři v Tel Avivu a malbu v Paříži.

Díky svému širokému interpretačnímu záběru byl členem mnoha hudebních formací, stylově se pohybujících od tradiční arabské a indické hudby až po etno jazz a world music. V roce 2003 získal ocenění jako nejlepší sólista na prestižním „The Jerusalem Music Festival“. 

 

La banda.jpg 

-pomezí folku a bigbítu. Napsali o ní: "Adamovská skupina v čele s autorkou a zpěvačkou Miloslavou „Mijou“ Peterkovou. A není to pouze její výrazný a výrazově tvárný hlas, který tuto kapelu povyšuje nad průměr. Lee Banda vznikla na přelomu let 2012 a 2013, a své debutové album Záhir tedy vydala po necelých dvou letech existence. Nejde však o žádnou rychlokvašku. Členové kapely byli už v minulosti činní na regionální scéně a konkrétně Mija Peterková měla kapelu Záhir, jejíž jméno nyní použila jako název alba. Lee Banda se v letech 2013 a 2014 zúčastnila jihomoravského kola Porta, a i když ani v jednom případě do celostátního finále nepostoupila, porota o ní vždy mluvila pozitivně. Bylo totiž znát, že muzikanti nejsou žádní začátečníci a že kapelnice přesně ví, co a proč chce hrát a zpívat."

https://www.facebook.com/pages/Leebanda/807451059324674?fref=ts 

 

NEDĚLE 29.9.2015 KOSTEL SV. VÁCLAVA KORYTNÁ

andrea priechodska.JPG

ANDREA ŠIROKÁ -PRIECHODSKÁ

Sopranistka Andrea Široká -Priechodská získala po svém studiu na JAMU v Brně dvouleté angažmá ve Slezském divadle v Opavě. V současnosti je sólistkou opery Národního divadla v Brně, kde postupně ztvárnila množství rolí operního i operetního repertoáru: titulní roli Dafne v úspěšné a kritikou oceňované opeře La Dafne současných autorů Hanzlíka a Zouhara, titulní sólový part Gabriela–Evy v oratoriu Stvoření od J.Haydna, Adélu v operetě Netopýr J.Strausse, Titanii v opeře Sen noci Svatojánské od B.Brittena a další. Kromě účinkování na domácí scéně úspěšně reprezentuje Národní divadlo na zahraničních vystoupeních v evropských zemích a v Japonsku. S orchestrem Gustava Broma vystoupila s úspěchem na mnoha benefičních koncertech a projevila tak svoji všestrannost také v oblasti muzikálu a blues.

p.vit.jpg

Petr Vít

Brněnský rodák a absolvent zdejší konzervatoře pokračoval ve studiu na pražské AMU, jež obohatil ročním stipendiem na vídeňské Hochschule für Musik a později uměleckou dráhou i osobním životem v Rakousku, Jižní Americe či Španělsku.

Po úspěších v oblasti klasické kytary začal objevovat zcela jiný hudební svět a očarován flamenkem studoval tento styl přímo v centru dění, ve španělské Andalusii, kde získal stipendium španělského ministerstva kultury. Petr Vít prodloužil svůj původně čtyřměsíční pobyt v Granadě na několik let a dodnes zde má de facto svůj druhý domov.V současné době je Petr Vít profesorem brněnské konzervatoře, dramaturgem festivalu španělské kultury IBÉRICA (www.iberica.cz)  a uměleckým ředitelem festivalu COLORES FLAMENCOS (www.flamencool.cz) Za dlouholetou propagaci španělské kultury obdržel Petr Vít v roce 2014 od španělského krále Dona Juana Carlose I. Čestný kříž řádu za občanské zásluhy.

Koncertní aktivity Petra Víta prochází napříč nejrůznějšími žánry – sólová vystoupení jejichž těžištěm je klasická a flamenková kytara, komorní duo se sólistkou brněnské opery Andreou Širokou-Priechodskou, world music duo s izraelským perkusistou Azarem Abou, flamenková formace „Con Aire Flamenco“ s madridskou tanečnicí Virginií Delgado, či koncerty latinskoamerické hudby s brazilským houslistou Israelem de Franca.