Aktuality

3. prosince 2021

Vánoční strom se v Korytné rozsvítil

s příchodem Mikuláše.


Jak je již osmiletou tradicí naší obce, společně rozsvěcujeme vánoční strom s příchodem Mikuláše. Také letos jsme neudělali výjimku, i když bohužel už druhým rokem ho musel rozsvítit Mikuláš sám. Alespoň díky webovým stránkám posíláme malou ukázku a přání starosty.

 

Vážení a milí spoluobčané,
rok s rokem se sešel, všichni už jsme se těšili na společné setkání u rozsvícení vánočního stromu a opět nám to špatná epidemiologická situace nedovoluje. Ale pokud naše trpělivost a tolerance pomůže našim zdravotníkům, nemocným a hlavně nám samotným překonat toto období s co nejmenšími újmami na zdraví, je to jeden z těch menších dárků, které si můžeme navzájem dát.
Tak, jako v loňském roce, i letos přivezl dětem Mikuláš vánoční strom s malými dobrotami, které si mohou sami utrhnout třeba při společné procházce k tomuto krásnému symbolu vánočních svátků. Strom je na stejném místě u obecního úřadu.
Nejen Mikuláš, ale také já bych Vám chtěl popřát klidné adventní dny, plné pohody a lásky. Užívejte si svátečních dnů v kruhu rodinném, zazpívejte si koledy při pečení vánočního cukroví, či  u zdobení stromečku a dejte tak těmto adventním dnům ten správný vánoční nádech. Nenechte se otrávit neustálým mediálním tlakem plným špatných zpráv, protože pozitivní mysl je ta správná cesta ke zdraví a co víc si všichni můžeme přát, než aby bylo pevné jako skála a sloužilo nám co nejdéle.
Dělejme si radost navzájem, nebo také těm, kteří nemají to štěstí mít milující rodinu kolem sebe. Právě toto je ten výjimečný čas, tak ho využijme, jak nejlépe budeme umět. Krásné adventní dny Vám všem za celé zastupitelstvo obce a všechny naše zaměstnance přeje  starosta.