Aktuality

26. září 2021

Krásné Svatováclavské hodování

Svatováclavské hodování proběhlo v letošním roce v duchu krásného počasí.
Začalo pátečním „hospodským posezením“ s burčákem, pivkem a u výborného guláše.
V sobotu ráno se sešla parta, která si vyšlápla k již 21. výletu ke svatém obrázku a minerálnímu pramenu Smraďačka. Pozpívali, poplkali a odpoledne pak mohli přijít do  amfíku, ve kterém nám popřál krásné hodové dny pan starosta.
Posezení všem zpestřily tóny mužského pěveckého sboru pod vedením paní Ludmily Věrné a hostujících Heligonkářů z Kopanic pod vedením Uherskobrodského starosty Ing. Ferdinanda Kubáníka. Celou akci moderoval Peca Mahdal a Ivona Mannsfeldová, o kvalitní ozvučení se postaral p. Karel Slezák. A že bylo veselo jste se mohli přesvědčit sami!
Na fotbalovém hřišti si přišli na své fanoušci naší TJ, která se utkala s týmem Bojkovice B/Pitín s bravurním výsledkem 4:1. Večer to pak v amfíku rozjela kapela Mejdan Rock ze sousední Nivnice, bylo narváno k prasknutí, a že to bylo fakt „mejdlo“ …!
Hodování završila slavnostní mše svatá v kostele Sv. Václava, na jejíž závěr nám zahrála dechová hudba Korytňanka.
Po tři dny přálo počasí našim dětem, které si mohly užít kolotočů co hrdlo ráčí, na druhou stranu už méně přálo peněženkám rodičů, babiček a tetiček, ale to už tak nějak k hodům patří.
Na závěr bychom rádi poděkovali nejen mužskému sboru a skvělým heligonkářům, zvukařům, či hostující kapele, ale také všem organizátorům letošního hodování tj. obci Korytná, Službám obce Korytná, kulturnímu výboru, hasičům, TJ, pořadatelům výletu do panských lesů a všem dobrovolníkům, kteří přípravám věnovali svůj hodový čas. Velké díky všem!