Aktuality

14. března 2020

Sdělení starosty obce

našim spoluobčanům.


 

Vážení  a milí spoluobčané,

vzhledem k vyhlášení nouzového stavu bych Vás chtěl informovat o následujícím.

Po dohodě s ředitelkou Základní a mateřské školy Korytná Vám sděluji, že mateřská škola zůstává v provozu.   Chceme takto pomoci zaměstnaným rodičům s péči o děti.   Zároveň bych chtěl všechny poprosit o maximální ohleduplnost k ostatním.

Pokud máte jakékoliv známky nachlazení, zůstávejte doma. Je to právě naše odpovědnost a důslednost každého z nás, která může pomoci.   Řiďte se pokynů, které průběžně vydává Ministerstvo zdravotnictví, či Ministerstvo vnitra. Na stránkách naší obce najdete všechny potřebné odkazy, kontakty a pokyny vydávané těmito ministerstvy.

V naší obci není prozatím nikdo, kdo by byl nakažený koronavirem a budu jen rád, pokud tato situace zůstane stejná i v dalších dnech a měsících.   V případě nakupování potravin nemusíte mít obavu z uzavření těchto obchodů, budou v provozu a mají dostatečné množství zásob. Pokud tedy není pro Vás nezbytně nutné nakupování, zůstávejte doma. Nezdržujte se v uzavřených prostorách s větším množstvím lidí, vyhýbejte se pokud to jen trochu jde cestování v hromadných dopravních prostředcích.   Obecní úřad osobně navštivte jen v nejnutnějších případech a to v úřední dny. Lépe je vše vyřídit prostřednictvím emailu, či telefonicky.

Mše svaté v Korytné jsou zrušeny. Pokud má rodina mši svatou domluvenou již dopředu, pan farář mši odslouží s přítomností kostelnice a jednoho člena rodiny. Bohoslužby můžete sledovat prostřednictvím televize NOE, Lux, nebo rozhlasu Proglas.

Taktéž místní knihovna bude do odvolání uzavřena.

Buďme všichni trpěliví, dodržujte pitný režim, choďte na procházky naší krásnou krajinou, buďte pozitivní, užívejte si svých nejbližších a hlavně, nepodléhejte panice. Dobrá mysl je půl uzdravení!

Děkuji všem za dodržování a respektování všech doporučení, zákazů a pokynů vydávaných naší vládou. Situace se mění každým dnem, proto sledujte aktuální dění. Pokud budeme všichni ukáznění, určitě vše zvládneme bez újmy na zdraví.   Na závěr musím poděkovat všem zdravotníkům, , záchranné službě, hasičům, policistům, hygienikům a všem, kdo v těchto dnech nemají klidné noci a fungují jako tým a jsou po celou dobu k dispozici nám všem.

Ještě jednou děkuji a přeji klidný víkend a pevné zdraví všem.  

V Korytné dne 14.3.2020   Klon Josef, starosta obce Korytná