Aktuality

24. září 2017

Svatováclavské hody 2017

Letos deštivé, leč krásné!


Letošní hody v Korytné byly sice deštivé, ale počasí nic neubralo na kráse pestrému programu.  Byly veselé i dojemné, pro mnohé byly premiérou, pro jiné zase příjemným překvapením, nechyběly chvíle emocí, krojované krásy  a veselí.

V pátek hody „zapálila“ mladá cimbálová muzika Popremýšlame ze Strání. Letos, na rozdíl od loňského roku, už byla doprovázena nejen zpěvem hodařů. Díky naší mládeži byl zaplněn i parket a myslíme, že se všichni dobře bavili.

V sobotu pak pokračoval program v kulturním domě, který byl díky Vám všem zaplněn do posledního místa. Již od půl druhé se sálem linuly písně za doprovodu dechové hudby Korytňanky  pod vedením p. Josefa Navláčila. Ani letos nechyběly hostující soubory, které měly v Korytné premiéru. Jedním z nich byl úžasný folklorní soubor z Horního Němčí, jejichž vystoupení zpestřila svým krásným zpěvem jejich pětiletá a nejmladší „členka“ tohoto souboru. Další premiéru v Korytné měl mužský pěvecký  sbor  ze Slavkova, který rozezpíval svými písničkami zaplněný sál. Chlapi byli dobří a je vidět, že se o zlatý titul Vesnice roku 2017 za Zlínský kraj a třetí místo v celostátním kole, určitě zasloužili. Dalším a posledním hostem byla již z loňského roku známá Slatinka ze Suché Loze. Děti předvedly krásné vystoupení pod vedením paní Hanky Beníčkové.

 Co se týká překvapení, nebojíme se říct, že jedním z nich byl určitě Petr Mahdal, který s naprostou lehkostí, humorem a skvělou přípravou zvládl moderovat a řídit toto hodové odpoledne. Velkým překvapením byla také Nika Čagánková, vítězka hudební části soutěže Kyjov hledá talent 2017. Její krásný zpěv a hra na kytaru určitě oslnila velkou část publika, které ji ocenilo náležitým potleskem. Do třetice velkým nejen překvapením, ale také premiérou plnou dojmů a emocí byl jednoznačně nově vzniklý soubor Korytňan s dětmi ZŠ Korytná a doprovodnou cimbálovou muzikou Popremýšlame Všem těmto mladým lidem patří obdiv za to, co se za tak krátkou dobu od svého vzniku naučili a nebáli se vzít mezi sebe i ty nejmenší. Jejich vystoupení určitě dominovalo hodovému programu a nenechalo nejedno oko suché.

V hodovém programu vystoupili také naši nejmenší z mateřské školy, kteří předvedli spolu s jejich paní učitelkami krásné a náročné pásmo písniček a tenečků. Děti byly spontánní a úžasné!

Hodový program ukončil mužský sbor Korytná pod vedením paní Ludmily Věrné. Jejich vystoupení asi už nebylo pro mnohé překvapením, jelikož tento sbor je známý široko daleko, ale nerozlučně patří ke všem kulturním akcím Korytné. Je skvělé, že jde o partu „zapálených“ lidí, kteří si rádi zazpívají u dobrého vínka a také se rádi podělí o písničky, které by bez nich vešly v zapomnění.

Nedělní ráno bylo započato slavnostní Mší svatou v kostele Sv. Václava, která byla zakončena hudebním doprovodem místní dechové hudby Korytňanky. Po dobrém obědě si pak díky zmoudřenému počasí mohly děti užít dlouho očekávaných kolotočů.

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat  panu faráři, všem hostům, souborům, dětem, účinkujícím, muzikantům, učitelkám, vedoucím všech souborů, kteří často bývají v zákulisí, ale bez kterých by žádný soubor nemohl fungovat, Obci Korytná za sponzorství, kulturnímu výboru a jejich rodinám za pomoc s re