Aktuality

20. července 2021

Oslavy pořádané TJ Korytná

Po dlouhé době se konala v naší obci událost, kde se mohli sejít nejen všichni příznivci fotbalu. Jednalo se o oslavu výročí 90 let fotbalu v Korytné a 70. let od založení organizované kopané. A jak se slavilo? Začalo to napínavým derby mezi domácí TJ Korytnou a hosty ze Suché Lozi. První půle utkání se ujali vedení hosté a do kabin se odcházelo za skóre 1:2. Druhý poločas byl o branky mnohem bohatší. Domácím se podařilo vyrovnat a zápas končil remízou 3:3. Střelecky se za Korytnou prvním gólem prosadil Kuba Vacula a o další dva se zasloužil Vojta Klon. Za hráče v Suché Lozi se první branky ujal Kašpárek, další vstřelil Krajčovič a o poslední se postaral Vítek. Zápas potřeboval mít vítěze. O něm rozhodly penalty. Každý místní fanoušek ví, že máme v mužstvu skvělé nejen útočníky. Bylo tedy všem jasné, že na penalty bude vítězství naše. A opravdu se to podařilo. Výsledek na penalty byl 4:2 a domácí se mohli radovat ze zaslouženého vítězství. Po odehraném fotbalu se na hřišti předvedly nejmenší děti. Velkým potěšením bylo také to, že si kopanou přišla zahrát také děvčata. Vypadá to, že brzo budeme mít novou přípravku a kdo ví, třeba je mezi nimi i budoucí nový Patrik Schick. Následně byla na hřišti slavnostně představena nová sekačka. Největší radost samozřejmě přinesla hospodářům. Díky ní bude nyní údržba našeho trávníku mnohem snazší. Takový trávník nám pak budou závidět jistě i některá prvoligová mužstva. Dalším důležitým bodem fotbalových slavností bylo také předání ocenění bývalým fotbalistům, funkcionářům a osobám, které se zasloužili o rozvoj kopané v naší obci Korytná. Za bujarého potlesku se podařilo všem předat ocenění na místě. Pouze tři ocenění bohužel byla předána in memoriam. Bylo nám velkou ctí vidět tolik osob, které pro fotbal v naší obci mnohé udělali a všichni si jich moc vážíme. Věřím, že budou motivací i pro budoucí generaci, protože kopaná v naší obci má budoucnost. Ve druhém zápase, který se opět odehrál na našem hřišti se proti sobě setkali staří páni z naší obce a z přes kopec vzdálené obce Strání. Ani v tomto zápase nebylo o branky nouze. První poločas se vedení ujalo mužstvo ze Strání, kdy se jim podařilo první brankou otevřít skóre utkání. Pak následovala ještě jedna. Stav o poločase byl 0:2 pro hosty. Možná se v kabinách podával nějaký elixír, protože stejně jako v prvním utkání, tak se i v tom druhém podařilo domácím získat míč. Ve druhé půli se podařilo domácím prosadit celkem čtyřikrát, a to konkrétně Mikláš, Vacula, Chytil a Skočovský. Na výhru to ovšem nestačilo. Strání po svých střelcích Havlíka a Zderčíka, kteří dali každý po dvou brankách, se prosadila ještě po páté, kdy střela Totha zajistila vítězství hostům. Konečný výsledek byl 4:5. Během programu byl pro děti k dispozici skákací hrad, kde si užily plno legrace. K tanci a poslechu se klukům podařil hrát opravdu výběr toho nejlepšího z české hudby. Vždy se autenticky pustila i píseň podle toho, co se na hřišti zrovna odehrávalo. Nechyběly ani komentáře moderátora Peti Mahdala. Dokonce se přišli na oslavy podívat i pánové z basy a předvedli vtipnou scénku na místní fotbal. Pivo teklo proudem a holky v obou otevřených výčepech měly co dělat. Klobásky z udírny také moc chutnaly. Nechyběla ani domácí a obecní pálenka, která u takové významné příležitosti nemohla chybět. Oslavy se podařily na výbornou a každý, kdo je navštívil nemohl litovat za skvěle strávené odpoledne a večerní pokračování. Našemu klubu bych pak ráda popřála hlavně dlouhou existenci, hodně sportovních úspěchů a plno fotbalových odchovanců. Zkrátka všechno nejlepší k tak významnému jubileu. Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří se toho v sobotu účastnili s námi. Organizátoři, hráči, fanoušci, sponzoři a všichni, kdo jste tam v sobotu byli. Byli jste naprosto skvělý! A jak praví jedno moje oblíbené pořekadlo, kdo se ráno nestydí, ten se večer nebavil. Doufám, že jste se včera všichni bavili stejně dobře jako já. Za deset let u dalšího výročí zase spolu, domluveno?
Článek napsala: Týna Křivánková Foto: Karolína Navrátilová