Aktuality

3. června 2018

MDD

Naučná stezka v Korytné, i přes zlobivé počasí, byla super.


Co říct o včerejší akci? Tak především to, že takto má vypadat spolupráce spolků! Dovolím si říct, že spojení některých členů zafungovalo  na 100% a přes všechny ty peripetie s počasím to bylo naprosto skvělé naučné odpoledne. Smekám před všemi, kteří si připravili opravdu poutavé a soutěživé disciplíny a Korytná se opět měla čím pochlubit. Jen tradičně, jak už je to v této vesnici folklor, přišlo malé množství místních dětí s rodiči a prarodiči, ale přesto těch 80 dětí, ať už s doprovodem, nebo bez něj dokázalo, že nejsou z cukru a nějaký deštík jim nemůže vzít chuť si přijít zasoutěžit.

A o co přišli ti, kteří nepřišli? Tak třeba: Úkolem na prvním stanovišti včelařů bylo rozpoznat sedm druhů medu, vyzkoušet včelařský obleček a bezpečně nahlédnout do úlu „plného včel“, či se z obrázků dozvědět, co všechno v úle lze najít. Dalším stanovištěm byla naše EKO ŠKOLKA. Tady děti ukázaly rodičům, jak umí roztřídit odpad podle druhů a účastnily se tipovací soutěže. Třetí stanoviště patřilo místním hasičům. Ti měli připravené skvělé soutěže v podobě lovu nohou ve vodě, střelbu vodní pistolí na cíl a střelbu z praku.Čtvrté stanoviště si připravili manželé Piškovi. Jak se chytají ryby? Která do našich vod nepatří? To všechno si mohl každý vyzkoušet.  Následovalo stanoviště spolku Hluboček, ve kterém si všichni mohli zkusit střílet vzduchovkou na cíl. Sedmé stanoviště obsadili manželé Jančovi. Ti přichystali hod granátem na cíl s netradičně upraveným terénem, o kterém se moc nedá psát, to se musí vidět. Na dalším, osmém stanovišti si naši myslivci připravili pro účastníky parádní výstavu trofejí a úkolem bylo poznávání zvířat. Těsně před cílem všichni narazili na stanoviště Čagiclubu, který od dopoledních hodin chystal MAGAŠE. Kdo uhodl, jaká dobrota to vlastně je, mohl koštovat. Podle počtu okoštovaných magašů by těsně před cíl dorazila celá dědina a ještě půl Nivnice. Magaše byly prostě MŇAMÓZNÍ a nedalo se jim odolat. V cíli pak na děti čekala čokoládová medaile,  pití a cukrovinky. Společné posezení na myslivecké chatě všem hudebně zpestřil Martin Mauno Štecher. Každý mohl okoštovat výborný zvěřinový guláš dodaný našimi myslivci, nechyběly ledňáky, či párky v rohlíku a další dobroty.

Závěrem, ještě jednou VELKÉ DÍKY VÁM všem, protože bez vaší pomoci by se tak krásná akce nemohla konat. Díky také všem sponzorům, díky nimž všichni účastníci mohli strávit krásné odpoledne! Poděkování patří také především Jiřímu Martincovi, Vendule Martincové, Josefu Klonovi, kteří celou akci za místní včelaře organizovali a chystali, děkujeme členům včelařského spolku, kteří přišli a pomohli a také děvčatům ve výčepu a vůbec všem, kteří pomohli . Dík také zaměstnancům obce za vysečení trávy, chlapům za přichystané lavice, děkujeme za zapůjčení prostor A HLAVNĚ VŠEM co se nezalekli „aprílového počasí“ a přišli se pobavit. Díky Vám není naše práce zbytečná.